Vinyl

vinyl

Nie wiem co tak wielu widzów narzeka na finałowe odcinki serialu Scorsese, Jaggera i twórcy Zakazanego Imperium. Finał może nie jest aż tak dobry jak wcześniejsze odcinki, ale od pierwszego do ostatniego odcinka to wciąż dobra robota do której nie ma się do czego za bardzo przyczepić jak w (prawie) każdym serialu HBO. Najlepszym odcinkiem jest Pilot w reżyserii Scorsese co nie dziwne, bo w sumie to pełnometrażowy film Scorsese, trwa 2 godziny, i wcale nie gorszy od Wilka z Wall Street z którym serial można przyrównać albo z Chłopcami z ferajny – ma pilot podobne tempo i bije z niego podobna energia.

W pierwszej połowie serii udało się utrzymać energię jaka dominuje w Pilocie, ale w drugiej fabuła się uspokaja, już tak nie pędzi – choć to nie oznacza że jest gorzej. Pod jednym względem serial jest lepszy od poprzedniego serialu Wintera – nie przynudza, choć opowiada o światku muzycznym a nie o gangsterach co czasami zdarzało się serialowi z Buscemi. Serial hermetyczny bardzo, ale nie zawiodłem się, może dlatego bo nie oczekiwałem arcydzieła.

1a5b592c5763be9f2b127ba68c9cb4bd

Dobra gra aktorów na czele z Cannavale i Olivią Wilde, a na drugim planie m.in. syn Jaggera też daje rade. Każdy serial tej stacji nie musi z miejsca być arcydziełem, mnie wystarczy jak na dobrym poziomie będzie. I taka uwaga jedna na koniec – naprawdę nie ma w USA nikogo kto by w miarę dobrze mówił po polsku, abym zrozumiał co mówiła mama jednej z bohaterek to musiałem z polskimi napisami oglądać, tak kaleczyli nasz język (podobnie w innych serialach HBO bywało już wcześniej). Martwi też trochę że stacja pożegnała się z Winterem po 1 serii, a takie zagrania nie najlepiej wróżą na przyszłość.

Ocena: 7.5/10

Vinyl

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.