Internal Affairs

Original Cinema Quad Poster - Movie Film Posters

Film ma niesamowity klimat, świetna reżyseria Mike’a Figgisa, gość nawet jak sensacyjniaki kręcił to pierwszorzędną robote odwalał. Poza tym kapitalna muzyka (też Figgisa), dobre zdjęcia, od strony technicznej film jest idealny.

Fabuła może jakaś specjalnie nie zaskakująca, ale niesamowicie film trzyma w napięciu. Podoba mi się to że informacje o bohaterach podawane są subtelnie jak np. partnerka Avili woli dziewczyny i dowiadujemy się tego z jednej krótkiej fajnej sceny, nic więcej nie trzeba.

Richard Gere daje świetny pokaz w głównej roli i w sumie szkoda że tak mało ma w filmografii negatywnych ról, głównie znany jest z ról poczciwych typów, amantów, a trzeba przyznać że idealnie odnalazł się w roli złego gliny. Podobno Kurt Russell i Mel Gibson odmówili zagrania tej roli, pewnie nie chcieli psuć swojego filmowego wizerunku.

image

Ale równie dobry jest Andy Garcia, który nie chce odpuścić Peckowi. I jak znany dość aktor, ale w sumie jakoś specjalnie kariery nie zrobił co trochę dziwne. Drugi plan też jest super na czele z dziewczyną Garcii i jego partnerką z wydziału wewnętrznego, a w epizodzie pojawia się też Frodo – od razu go poznałem.

MSDINAF EC002

Raczej nie sądzę by teraz mógł taki film mógłby powstać, np. to jak traktują faceci kobiety tutaj, trochę jak u Pasikowskiego – jak nie słucha się to dostaje od razu strzała w twarz, nawet dziewczynie Garcii się obrywa.

Ocena: 9/10

images

Advertisements
Internal Affairs

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s