Daredevil

daredevil-season-2-punisher-skull-costume-elektra

W końcu nadrobiłem kolejną serię przygód czerwonego i wcale nie uważam za słabszą od serii 1, miejscami nawet lepszą. W ogóle nie przeszkadza mi zmiana klimatu serialu z dość realnego przedstawiania świata na bliższą komiksowi, np. jak się biją to w 1 serii po każdej bójce lizał by rany Matt Murdock (Charlie Cox) a tym razem tak już nie jest (może też dlatego bo nie ma czasu, gdyż nie ma odcinka w którym by się nie prali po gębach). No i jak strzelają to nie mogą jakimś cudem go trafić, ale ja nie narzekam, bo się dobrze bawiłem.

Z tego co słyszałem większość najbardziej chwali odcinki 1-4 poświęcone Castle i prawda że dobre, ale mnie się podobały tak samo lub bardziej każdy następny – nie zauważyłem spadku poziomu sezonu. Tak samo nic do Elektry nie mam, całkiem fajna postać. Podoba mi się że też rozwinęli postacie przyjaciół Murdocka czyli Foggy’ego (Elden Henson) i Karen (Deborah Ann Woll), mają co robić w 2 serii oraz fajnie że pokazali jak działają w sądzie czego akurat brakowało mi w 1 serii.

daredevil-season-2-trailer-003-1280x720

Co do Murdocka nie przeszkadza mi fakt że zrobili z niego trochę dupka (sam w paru miejscach liścia dałbym mu w twarz za to jak traktuje kumpli), dobrze że gość nie jest chodzącym ideałem, jest uparty i ma swoje zasady.

Oczywiście zgadzam się z opiniami, że świetny jest Jon Bernthal jako Frank Castle. Ale nie tylko w scenach gdy pokazuje, iż żaden bandzior mu nie podskoczy mi się podobał, bo też w scenach spokojnych, z dialogami, jak np. rozmowa w szpitalu z Karen (w sumie to najwięcej scen z nią ma i najlepsze są). Choć gdybym miał wybrać aktora najlepszego w roli Punishera ciężko wybrać mi tego jedynego, bo coś ciekawego do tej roli wnosił każdy, nawet jak filmy były słabe. Dobry był Thomas Jane ale też Ray Stevenson, a nawet Lundgren był spoko na tyle na ile pamiętam film. Oczywiście czekam na serial z Bernthalem. Sądziłem też ze po 4 odcinku Franka nie będzie w ogóle albo pojawiać się będzie na krótko, ale do samego końca był jedną z ważniejszych postaci  i bardzo dobrze.

Szkoda że na razie nie będzie 3 serii Daredevila, a kolejna seria Jessicy Jones w ogóle nie interesuje mnie, to samo inne seriale Marvela/Netflixa, poza przygodami Punishera. Jak dla mnie dobra rozrywka  zasługująca na 7.5/10.

Jon-Bernthal-as-Frank-Castle-in-Daredevil-Season-2

Daredevil

One thought on “Daredevil

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.