Serial jest nowelą, której nigdy nie mam dosyć – część 1

hell-on-wheels

Tak jak piszę o filmach jakie obejrzałem w poprzednim miesiącu postanowiłem też pisać o serialach, które zakończę w danym miesiącu. Planuję podsumowywać całe sezony lub połówki sezonów jakie obejrzę. Cykl ten zatytułowałem tak jak widać i jest to przerobiony tekst piosenki Rynkowskiego z telenoweli Klan. Fakt jaki dałem tytuł idealnie oddaje co sądzę o serialach:-D

Więc tyle tytułem wstępu i przechodzę do sedna czyli krótkiego omówienia sezonów seriali jakie zakończyłem oglądać w lipcu.

American Crime Story to jeden z najlepszych seriali minionego sezonu (8+/10), szkoda że dopiero w lipcu obejrzałem. Chętnie bym zaserwował sobie powtórkę, a czemu tak pozytywnie się wypowiadam to zapraszam do recenzji.

Daredevil – ogólnie dobry poziom prezentuje 2 sezon a jeśli interesuje Was co więcej sądzę o produkcji Netflixa/Marvela zapraszam do mojej recki tutaj.

Stranger Things – wygląda że spora część internetu musi bardziej łapać się na nostalgiczne klimaty jak ja, gdyż prawie same 9 i 10 wszędzie, a niektórzy obwołali serial z Ryder najlepszą netflixową produkcją i trochę przesadzili, bo to dobra, miejscami bardzo dobra rozrywka, ale nic więcej. Głównie dla miłośników klimatów jak z Twilight Zone oraz filmów takich, jak  Goonies, ET, czyli całego Spielberga z lat 80 wymieszanego ze Stephenem Kingiem. Oczywiście super się ogląda, odcinki zlatują szybko, świetna muzyka i jakoś nie przeszkadza specjalnie że fabuła to same zapożyczenia (nawiązań pewnie nie wyłapałem z połowy), ale podana w ciekawy sposób. Warto zwrócić też uwagę na role aktorów, zwłaszcza kapitalnych dzieciaków w rolach głównych. Ryder dobrą aktorką jest co wiadomo od dawna, więc daje rade, zresztą uwielbiałem ją za dzieciaka. Choć miejscami uważam że zbyt histerycznie grała, jeszcze nim dowiedziała się o dramacie co ją spotkał była wkurzającą histeryczką, a pod koniec serialu zaczęła mi działać na nerwy.  Wiec serial oceniam na 7/10, więc na pewno nie arcydzieło, tylko dobra produkcja.

call.jpg

Chuck – nie miałem okazji wcześniej oglądać serialu co zakończył się dobre kilka lat temu, a to fajna, bezpretensjonalna rozrywka, przynajmniej w 1 serii. Jest to historia Chucka Bartowskiego pracującego w markecie jako informatyk nadzorujący ekipą serwisantów o nazwie Nerd Herd. Pewnego pięknego dnia jego życie całkowicie się zmienia gdy otrzymuje email od dawnego kumpla, aktualnie szpiega, w wyniku którego Chuck ma potężną ilość ściśle tajnych danych w mózgu. Chronić chłopaka mają John Casey z NSA (Adam Baldwin, m.in. Firefly) i Sarah Walker z CIA (Yvonne Strahovski). Praktycznie wszyscy bohaterowie są przesympatyczni, nawet drugoplanowi jak siostra Chucka; jedynie najlepszy kumpel Chucka jest okropnie irytujący. Fajnie serial bawi się kinem szpiegowskim  plus spora dawka humoru, ale i tak w serialu najważniejsza jest australijska aktorka pochodzenia polskiego, czyli Iwonka Strahovski . Ocena: 7/10.

chuck

Hell on Wheels – skończyły się przygody Cullena Bohannana na Dzikim Zachodzie definitywnie i lepszy poziom prezentuje druga połówka 5 serii od pierwszej połówki sezonu co leciała rok temu, ale bez przesady też, bo to nie genialny serial był, tylko przyzwoity.  Kilka fajnie nakręconych scen, jak np. Bohannan załatwiający Azjatów w jednym z ostatnich odcinków – odnosi się wrażenie że Cullen to chodząca kara boska dla wrogów, nie ma na niego mocnych. Trochę chamówy, jak np. cały odcinek ze Szwedem oraz kilka pożegnań postaci. A miejscami dość zaskakujące, bo takiego zakończenia wątku Bohannana nie spodziewałem się. Ogólnie przyzwoity poziom, więc ocenię część drugą serii 5 na 6/10.

hqdefault

Serial jest nowelą, której nigdy nie mam dosyć – część 1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.