Warcraft – The Beginning

Warcraft-Poster

Jestem świadom istnienia gier z cyklu Warcraft, ale nigdy w żadną nie grałem i nic poza faktem, że jest to fantasy nie wiem. Ale przyznać muszę że całkiem dobrze się bawiłem na filmie mimo faktu, iż nie znam tego świata i widać jak wiele materiału wycięto. Zwłaszcza przed pierwsze 30 minut można się nie tyle pogubić, bo fabuła jest dość jasna, ale bardzo szybko przeskakuje film z jednej lokacji do drugiej.

Też ciężko połapać w ciągu przyczynowo skutkowym, niektóre sytuacje tak naprawdę z niczego nie wynikają – trochę się ogląda jak Powrót Króla Jacksona w wersji kinowej a wiadomo że trylogię Władca Pierścieni, zwłaszcza część 2 i 3 trzeba oglądać jedynie w wersji rozszerzonej. W sumie chętnie też obejrzałbym Warcraft w wersji rozszerzonej.

warcraftfilm)-large

Ale mimo tych wad ogląda się całkiem fajnie, zwłaszcza jak się jest fanem fantasy, a porządnych filmów z tego gatunku nie wiele jest i nie miałbym nic przeciwko kolejnym częściom. Na początku co prawda wydawał mi się ten świat trochę za bardzo plastikowy i sztuczny, ale w końcu kupiłem go i dobrze, bo w filmach z tego gatunku jak nie uwierzy się w przedstawiony świat widz zacznie się nudzić. Na szczęście czym dalej to było coraz lepiej, choć zaznaczam że film wad nie pozbawiony jest.Warcraft-The-Beginning

Fimmel całkiem ok był, choć grał swoją rolę z serialu Wikingowie. Ale widziałem go w paru wywiadach i tak samo się zachowuje, więc odnoszę wrażenie że on chyba nie tyle gra co jest po prostu sobą na planie. Ben Foster był całkiem ok jako czarnoksiężnik – fajnie zobaczyć młodego czarodzieja w końcu a nie postaci w stylu Gandalfa. Ale najlepsza jest Garona (Paula Patton) a zwłaszcza ork Duraton (Toby Kebbell). W ogóle animacja orków jest świetna, którzy najlepiej z całego filmu wypadli. No i w ogóle ciekawym pomysłem było rozpoczęcie filmu z punktu widzenia orków, z obozu wroga że tak ujmę, ludzie pojawiają się później i wypadają mniej ciekawie jak orkowie. No i sceny walk całkiem dobre, kilka zaskakujących momentów i naprawdę dobra muzyka Djawadiego oraz kilka fajnych potyczek. Ogólnie to całkiem dobra bezinteresowna rozrywka. Nie ma się czego wstydzić Duncan Jones – czekam na kolejną część, oby powstała.

Ocena: 7/10

79379___Selected

Warcraft – The Beginning

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.