Serial jest nowelą której nie mam dosyć #3

Line_of_Duty_series_four_begins_filming_in_August

6/10

Line of Duty (seria 1) – słyszałem wiele dobrego o serialu BBC odpowiadającym o wydziale policyjnym AC-12 zajmującym się skorumpowanymi gliniarzami, co mają sporo na sumieniu. No i zawiodłem się na pierwszej serii. Najbardziej co mnie uderzyło zwłaszcza jak porówna się z innymi angielskimi serialami, że  jest słabo zagrany co raczej nie spotyka się w serialach BBC i innych angielskich stacji.

Jedynie Lennie James  wcielający się w glinę Tony Gates’a wokół którego toczy się śledztwo prezentuje się całkiem dobrze. No i też trzeba powiedzieć że w 1 serii jeden z głównych bohaterów czyli Steve Arnott z AC-12 jest pokazywany jako upierdliwie męczący dupek i ciężko czasami do niego sympatią pałać, w sumie można powiedzieć że uwziął się na biednego Arnotta. Ale postanowiłem nie odpuścić serialu po 1 serii, bo podobno czym dalej robi coraz lepszy się serial. No i to angielska produkcja, więc odcinków za wiele nie ma w sezonie. A co do 1 serii to jest góra przyzwoita.

PM2237266

7/10

Jean Claude Van Johnson – obiecujący pilot serialu Amazon o dawnej gwieździe kina akcji Jean Claude Van Damme, który postanawia powrócić z emeryturki, ale jako agent Van Johnson i pod przykrywką kręcenia filmu będzie ratował świat. To nie pierwszy raz gdy Van Damme gra siebie i naśmiewa się ze swojego wizerunku, był dobry film JCVD z niezłą rolą Van Damme. No i tym razem też się dobrze spisuje w roli samego siebie. Nie miałbym nic przeciwko powstaniu kolejnych odcinków.

Jean-Claude-Van-Damme-w-zwiastunie-serialu-Amazona_article

8/10

Line of Duty (seria 2 i 3) – prawda co mówi się o kolejnych seriach bo już od 2×01 jest o wiele lepiej jak w serii 1. Widać że kasy wciąż za wiele na serial nie idzie i dość tanio serial wygląda, ale scenariuszem stoi serial i dobrą grą aktorską starych znajomych z 1 serii, którzy  podciągnęli się aktorsko od czasu 1 serii. Zresztą nowi aktorzy co się pojawiają też dobrze grają. W 2 serii mamy śledztwo powiązane z zamachem w czasie przewożenia świadka z którego żywo wychodzi jedynie Lindsay Denton i AC-12 bierze sobie ją na celownik, czy na pewno nie miała nic wspólnego z zamachem. Podoba mi się w tym serialu jak w całej serii potrafią bawić się sympatią do głównej bohaterki wokół której toczy się śledztwo. W pierwszym odcinku rozumiemy Denton, współczujemy, a w kolejnym pokazują ją tak, że widz zaczyna się zastanawiać iż może ma coś na sumieniu jednak i w kolejnym znowu odwraca serial stosunek widza do głównej bohaterki i tak do samego końca sezonu drugiego. Podoba mi się też ta dokładność i skrupulatność przedstawiania śledztwa – jak mozolnie szukają dowodów plus sceny przesłuchań. Pomimo tego że zupełnie inna sprawa jak w 1 serii, ale trzeba obejrzeć jednak 1 sezon ze względu na relacje bohaterów i pojawiają się pewne wątki związane z wydarzeniami z 1 serii.

Line-Of-Duty2

Sezon 3 zaczyna się od akcji w której policjant Danny Waldron zabija uciekającego przestępce i w tym momencie wkracza do akcji AC-12. Nie będę pisał więcej o fabule. Mogę jedynie bez spoilerów dodać, że fabuła rozrośnie się na inne nowe wątki i połączone zostaną z wydarzeniami, które miały miejsce w 1 serii (dokładnie w finale) oraz z fabułą 2 serii.      Sezon trzeci jest mocno powiązany z poprzednimi seriami i za to, że scenarzyście udało się logicznie pozamykać wszystkie wątki to należą się brawa. Ogólnie to równie znakomita robota co 2 sezon, a nawet miejscami jeszcze lepsza. Choć realizacyjnie jeśli chodzi o reżyserię to nic specjalnie wielkiego, serial wciąż wygląda dość tanio. Podobnie jak w 2 serii serial bawi się sympatią widza co do postaci wokół których toczy się śledztwo. Co prawda będą kolejne serie, ale po wydarzeniach w finale zakładam że całkowicie niepowiązana z sezonami 1-3. A co do finału trzeciej serii to świetny – nawet była w końcówce dobra scena akcji w której Kate Fleming (Vicky McClure) pokazała że jest nie mniej upierdliwa i uparta co jej partner Steve Arnott (Martin Compston).

gallery-1452011232-8532466-low-res-line-of-duty

Serial jest nowelą której nie mam dosyć #3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.