Swiss Army Man

swiss-army-man-1

Wydawałoby się że kino już niczym nie zaskakuje, że wszystko już było, a jednak czasami powstają jeszcze oryginalne filmy. Oczywiście pomysł Człowieka scyzoryka nie każdemu przypadnie do gustu, ale liczy się już sama oryginalność. Głównym bohaterem jest Hank, który próbuje popełnić samobójstwo, ale znajduje na brzegu zwłoki, które pierdzą. Więc korzystając z gazowych odrzutów ciała Harry’ego Pottera odpływa w kierunku lądu (to po prostu trzeba zobaczyć).

Pewnie wielu widzów taki początek fabuły odrzuci, a trzeba przyznać, że czym dalej to jest jeszcze bardziej szalony, np. za kompas robi penis Pottera, który wskazuje głównym bohaterom gdzie mają iść. No i są sceny w których już nigdy motyw główny Jurassic Park nie będzie kojarzył mi się tylko z klasykiem Spielberga.

swiss-army-man-header-2_1050_591_81_s_c1

Można całość podsumować What the Fuck, zresztą to jest ostatni dialog w filmie padający z ust Mary Elizabeth Winstead. Nie jest to komedia w stylu np. Wekeend Berniego, w ogóle ciężko zaklasyfikować gatunkowo tą przedziwną produkcję nie tyle do komedii co do jakiegokolwiek gatunku. Paul Dano daje radę a przyznam że nie przepadam za nim. Daniel Radcliffe też dobrze wypadł i nie ogranicza się jego rola tylko do leżenia trupem. Podziwiam chłopaka jak od czasu zakończenia przygód czarodzieja rozwija swoją filmografię. Mógłby tak naprawdę nie grać już do końca życia – wybiera ciekawe projekty, nawet jak filmy nie są najlepsze to role ma ciekawe (podobna sytuacja jest z Elijah Woodem znanym z Władcy Pierścieni, który też wybiera ciekawe role).

Warto obejrzeć gdyż to jedna z oryginalniejszych produkcji w reżyserii Dana Kwana i Daniela Scheinerta jakie ostatnio widziałem, nawet jeśli nie każdemu przypadnie do gustu co jest więcej niż pewne. Mnie akurat przypadł i oceniam na mocne 7/10.

swiss-army-man-frontpage-1

Swiss Army Man

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.