The Infiltrator

the-infiltrator-bryan-cranston-trailer-800x445

Historia oparta na faktach o agencie federalnym, który żył w świecie kolumbijskiego kartelu jako Bob Musella. Demaskował bankierów piorących pieniądze królów narkotykowych i doprowadził do skazania generała Manuela Noriegi.

Bryan Cranston świetnym aktorem jest o czym od dawna wiadomo i super sprawa, że w końcu nie gra samych epizodów i ról drugoplanowych, ale pierwszoplanowe w filmach. Co ciekawe to trzeci film w ostatnim czasie z tym aktorem gdzie gra postać mająca swój odpowiednik w rzeczywistości. Po roli scenarzysty Donalda Trumbo i prezydenta Lyndona Johnsona (zwłaszcza tą role polecam bo wychodzi poza swój wizerunek filmowy) tym razem Walter White wcielił się w rolę agenta Roberta Mazura, który w latach 80 rozpracowywał powiązania kolumbijskiego kartelu z bankami. Widocznie Heisenberg nigdy nie uwolni się od narkotyków:-)

bryancranston-infiltrator

Film oparty jest na książce, którą napisał właśnie ten agent. Zresztą jest też producentem filmu razem z Walterem White. Cranston wiadomo świetny jest, podobnie Bratt jako Roberto Alcaino czy dawno niewidziany John Leguizamo jako partner Mazura. Jedynie Diane Krueger jako “narzeczona” Mazura niby nie można nic jej zarzucić – gra całkiem dobrze, ale odstaje od reszty obsady.

Fani serialu Narcos jeśli nie mogą się doczekać kolejnej serii powinni obejrzeć Infiltrator jako bonus, bo wiele z serialem ma wspólnego. Choć nie tylko fanom serialu Netlflixa powinien się spodobać ten film, bo to zwyczajnie dobra produkcja zasługująca na 8/10.

infiltrator

The Infiltrator

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.