Serial jest nowelą której nie mam dosyć #5

8/10

Narcos (seria 2) – miałem odpuścić sobie kolejny sezon, bo nie podzielam ogólnego zachwytu 1 serią mimo dobrej gry aktora w roli Pablo Escobara. Wkurzała mnie też taka stylizacja trochę jak z programów historycznych Bogusława Wołoszańskiego czyli agent DEA opowiadający wydarzenia co mają miejsce właśnie w serialu i przeskakiwanie co kilka minut o kilka lat, ale w 2 serii słyszałem że ograniczono monologi agenta do minimum oraz jego role zepchnięto na drugi plan (to tak ciekawa postać że do tej pory nie wiem jak nazywa się) i ważniejszą rolę w serialu dali Pedro Pascalowi i dobrze się stało, bo to dobry aktor.

Nie ma też przeskoków w czasie tylko od pierwszego do ostatniego odcinka mamy tak naprawdę jeden wątek czyli powolny upadek imperium Escobara oraz polowanie na niego przez DEA, byłych przyjaciół a obecnie wrogów czyli handlarzy narkotyków, przez rząd i jest o wiele lepiej jak w 1 serii. Sezon trzyma w napięciu, odcinki zlatują szybko, a Wagner Moula jest jeszcze lepszy jak w 1 serii.

narcos-feat-1-480x279

 

Halt and Catch Fire (seria 3) – jak na razie najlepszy sezon i super że nie tylko Lee Pace (którego lubię i uważam za jednego z bardziej niedocenianych aktorów) i Scoot McNairy grają pierwsze skrzypce, ale też równie ważne są dziewczyny czyli Cameron i Donna (choć nie do końca podoba mi się wątek związany z dziewczynami w jakie powędrował pod koniec serii).

halt-and-catch-fire-season-3-kerry-bishe-donna-clark-mackenzie-davis-cameron-howe-800x600

7/10

Masters of Sex (seria 4) – jest poprawa co do poprzedniej serii tylko że pojawiła się ostatnio wiadomość, iż Showtime nie zamówi kolejnej serii i serial się skończył czymś na kształt happy endu co dziwne jest w przypadku tej produkcji opartej na faktach początkowo, choć czym dalej to z faktami nie wiele ma wspólnego serial. Nie mam nic przeciwko szczęśliwym zakończeniom, ale do tego serialu niezbyt pasuje, zwłaszcza jak przypomni się o czym ten serial na początku był.

masters-sex_1

Chuck (seria 2) – równie dobry poziom co pierwszej serii mimo faktu że już pełny sezon czyli ponad 20 odcinków przygód Chucka Bartkowskiego oraz Iwonki Strachowskiej i Adama Baldwina.

adam-baldwin-chuck-tv-series-season-2-promo-gq-03

Serial jest nowelą której nie mam dosyć #5

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.