Serial jest nowelą której nie mam dosyć #6

8/10

Quarry (seria 1) – Mac i Arthur wracają z Wietnamu do domu i nie potrafią się odnaleść w rzeczywistości. Zresztą kraj i społeczeństwo też im za bardzo nie pomaga w powrocie do normalności. Kontaktuje się z nimi tajemniczy pan Brooker, który zleca im zadanie. Polecam tą produkcję w reżyserii Greiga Zaitanesa, znanego z Banshee.

Ale Quarry to zupełnie inny serial jak Banshee, jest to bardziej połączenie dramatu w stylu Łowcy jeleni z dobrą sensacją. Choć akcji jako takiej jest tu mało, ale jak są sceny akcji to świetne i ogólnie serial trzyma w napięciu. Świetnie zagrany przez całą obsadę na czele z Marschall-Green (lepiej znany jako klon Toma Hardy). No i ten klimat jak z filmów z lat 70-ych. Zresztą serial ogląda się trochę jak długi film, każdy odcinek to kolejny rozdział historii co zasługą scenariusza wydaje mi się że jest, który oparto na powieści Maxa Collinsa. Poza tym zdjęcia, muzyka i reżyseria to też pierwszorzędna robota. Chciałbym obejrzeć dalsze losy Maca i liczę że długo nie będzie Cinemax zwlekał z zamówieniem 2 serii.

maxresdefault

The Missing (seria 2) – po dwóch latach oczekiwania pojawiła się w końcu druga seria serialu antologii. Historia opowiada tym razem o zaginięcia dziewczynki, która wraca po 11 latach do domu (o poprzedniej sprawie wspomniane jest w jednym zdaniu jaki finał był, więc lepiej zaznajomić się wcześniej z 1 serią która jest świetna). Akcja też jest pokazywana w dwóch liniach czasowych czyli teraźniejszości i w przeszłości jak w 1 sezonie, ale jest pewien haczyk, którego nie ujawnię. W rolach głównych oprócz znanego nam Tcheky Karyo w roli detektywa Baptiste’a  występują David Morrissey i Keeley Hawes, a na drugim planie Laura Fraser. Serial wciąż ryje banie mocno, doła można dostać. Wątków jest o wiele więcej jak w 1 serii, ale jakimś cudem udało się scenarzystom wszystkie wątki połączyć i nie pogubić się do samego końca. Równie dobry sezon co poprzedni, ale ostrzegam że to bardzo depresyjny serial. No i liczę na to że jak powstanie kolejna seria to nie będzie trzeba czekać znowu 2 lata.

watch_the_first_full_trailer_for_the_missing_series_2

Westworld (seria 1) – bardzo dobry serial  małżeństwa Nolanów, ale arcydziełem z pewnością nie jest tylko pierwszorzędną rozrywką. Jest to serial, który widać że mają rozplanowany w każdym elemencie fabuły, ale w przypadku Jonathana Nolana, scenarzysty filmów bardziej znanego brata i twórcy serialu Person of Interest to żadne zaskoczenie. Ciekawe tylko czy uda się nakręcić tyle serii co planują czyli 5, 6 sezonów.  

fanart-original-296762-7-jpg

7/10

Ash vs. Evil Dead (seria 2) – od początku sezon nowy poziom trzymał i do samego końca. Co prawda nie przeskoczyli poziomem absurdalności sceny w kostnicy z drugiego odcinka, która jednych obrzydzi a innych rozśmieszy, ale wpadli twórcy na ciekawy pomysł przerabiania pomysłów z filmów. W jednym odcinku mamy przeróbkę “Christine” Carpentera, w następnym “Atak na posterunek 13”, w kolejnym nawiązanie do “Hellraiser”. Podoba mi się też że w 7 i 8 odcinku robi się bardziej poważniej i  zaserwowano ciekawy twist dzięki któremu Campbell gra bardziej na poważnie – pokazuje że potrafi coś więcej zagrać. Finałowe dwa odcinki to w sumie powtórka z rozrywki czyli znowu chatka i pełno nawiązań dla fanów, ale to nie oznacza że to najlepsze w sezonie odcinki jak twierdzi spora część fanów gdyż najlepsze epizody to te co wychodziły ze schematu Evil Dead i próbowały pokazać coś nowego w cyklu. Zakończenie sezonu  równie dobrze by mogło być zakończeniem serialu i chyba tak miało być co sugeruje scena po napisach wprowadzająca do 3 serii. No i chyba były jakieś kłótnie w pokoju scenarzystów, bo od następnej serii zmienia się showrunner i scenarzyści albo obecna ekipa co się z serialem żegna miała pomysł tylko na dwie serie i zaskoczyła ich stacja zamawiając 3 sezon. Dla mnie serial mógłby się zakończyć na drugiej serii gdyż całkiem dobre zakończenie, ale z drugiej strony jestem ciekaw co nowa ekipa scenarzystów wymyśli za rok.

ashvsevildead

Shameless (s7) –  trzeba przyznać, iż siódmy rok a serial wciąż poziom trzyma, ale jednocześnie widać, że powoli pomysły się kończą, bo co można ciekawego wymyślić po 7 latach. Choć podoba mi się że zaczyna na plus zmieniać się w życiu bohaterów, przynajmniej niektórych jak np. u Fiony. Ogląda się dobrze wciąż, ale chamów jakby mnie. A finał to odcinek, który mógłby być finałem serialu i dobrym. Domyślam się  że to spowodowane tym, iż nie było pewne czy wróci za rok serial z powodu negocjacji aktorki wcielającej się w Fione. Będzie nowy sezon i fajnie, ale może rzeczywiście powoli lepiej zmierzać do zakończenia historii Gallagherów jak serial poziom trzyma. No i dwie serie w przeciągu kilku m-cy to za dużo, lepiej jak są przerwy roczne, bo przy tylu odcinkach można się serialem zmęczyć.

14498872_1270849586293309_791538223267446784_n1

Serial jest nowelą której nie mam dosyć #6

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.