Seriale#11

Manhunt: Unabomber (seria 1)

Trochę się rozczarowałem historią polowania na Teda Kaczynskiego/Unabombera mimo tego, że serialowi tak naprawdę nie mogę nic zarzucić. Nie jest to wina Paula Bettany, który klasę pokazuje w roli terrorysty polskiego pochodzenia. Można zrozumieć czemu zafascynował swoimi poglądami agenta FBI granego przez Sama Worthingtona.

Problemem serialu jest właśnie aktor znany z Avatar Camerona, który wiadomo, że za specjalnie dobrym aktorem nie jest i niestety położył główną rolę. Ma do grania ciekawą postać, ale nie budził we mnie żadnych emocji – nie współczułem mu ani mnie nie wkurzał (a zachowywał się jak dupek to mało powiedziane). W ogóle nie widać w jego postaci przemiany jaką przeszedł w końcówce serialu. Wierzy się jak zmienił się co zasługą jest scenariusza i tego jak historia się rozwija, ale nie aktora. Więc dla mnie to porządna robota, ale bez zachwytów czyli na 6/10.

manhunt-unabomber-banner

Tin Star (seria 1)

Serial z Tim Rothem w roli gliniarza z Anglii, który razem z rodziną przeprowadza się do Kanady by uciec od przeszłości gdzie zostaje szeryfem. Więcej z fabuły nie zdradzę, ale powiem, że to nie dramat tylko serial w klimatach trochę takich jak filmy braci Coen czy Tarantino, więc nie dziwi Roth w roli głównej, który czuje się w takich klimatach jak ryba w wodzie. Duże gratulacje dla niego, bo nie gra zbyt sympatycznego gliniarza, który ma wywalone na wszystko i jest alkoholikiem. Więc to zasługa charyzmy aktora że nie irytuje i nie męczy. Oprócz Rotha pojawiają się też Christina Hendricks, Genevieve O’Reilly i Christopher Heyerdahl (specjalista od psycholi). Przez pierwsze 4 odcinki za bardzo nie miałem na co narzekać, typowa porządna robota telewizyjna, ale też za bardzo nie wiedziałem czemu oglądam dalej. Historia mnie tak bardzo nie wciągała, więc trochę zmuszałem się do oglądania, ale w drugiej połowie sezonu fabuła nabrała tempa, odcinki były coraz lepsze i w sumie zadowolony jestem.  Więc nie jest tak źle jak wielu krytyków głosi, bo to dobra rozrywka co długo się rozkręca. Ocena: 7/10.

roth-tin-star

Seriale#11

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.