Seriale#21

Altered Carbon (seria 1)

Serial na podstawie powieści Richarda K. Morgana. Daleka przyszłość gdzie świadomość można zapisać i przechować w postaci cyfrowej, a ludzkie ciała są wymienne i śmierć nie jest końcem istnienia. Takeshi Kovacs jest jedynym ocalałym żołnierzem elitarnej międzygalaktycznej jednostki rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Jego umysł został uwięziony w lodzie na długie stulecia – do momentu gdy długowieczny Laurens Bancroft zaoferował mu szansę na powtórne życie. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie morderstwa samego Bancrofta.

Altered-Carborn-trailer-1

Jedna z bardziej reklamowanych produkcji Netflixa tego roku ze świetnymi trailerami, ale popełniono jeden błąd gdyż serial porównywano z Blade Runnerem. Od razu zaznaczam, że to nie jest ten sam poziom, bo to zupełnie inna produkcja jak Blade Runner czy BR 2049, ale też to nie jest zły serial. Jest to typowy popcorniak, czyli rozrywkowy serial z dużą dawką walk i brutalności. Po prostu fajna rozrywka ze świetnym Kinnamanem i zupełnie niewykorzystanym Purefoyem.  Nie żałuję seansu i chętnie zobaczę kolejne serie. Chociaż ostatni odcinek tak się kończy, że równie dobrze wcale nie musi powstać kontynuacja. Ocena: 4.5/6.

– Happy! (seria 1)

Serial oparty na komiksach Granta Morrisona i Daricka Robertsona przy udziale pierwszego z wymienionych oraz reżysera takiego filmu jak “Adrenalina” z Jasonem Stathamem. Więc jeśli znacie ten film to może przygotować Was do tego co zobaczycie w tym serialu, ale wydaje mi się, że “Happy!” jest jeszcze bardziej porąbany jak ten film. Widziałem różne popieprzone seriale i myślałem że w poziomie tego co można pokazać w telewizji to w takim Ash vs Evil Dead doszli do ściany (scenę w kostnicy nigdy nie zapomnę), ale ta adaptacja komiksu to jeszcze wyższy poziom przegięcia pały jaki widziałem w serialach:-D

Jeśli macie dość przesłodzonych komedii bożonarodzeniowych i nie macie nic przeciwko jechaniu po bandzie oraz groteskowej przemoc to “Happy!” jest serialem idealnym dla Was. “Happy!” to połączenie klimatów rodem z filmu “Bad Santa” z Billy Bob Thorntonem z klimatami jak z kina klasy B, czy nawet C.

tumblr_p0x7nfkPhb1rts3y5o3_400

tumblr_p0x7nfkPhb1rts3y5o4_r1_400

tumblr_p0x7nfkPhb1rts3y5o5_r1_400

Głównym bohaterem jest Nick Sax, czyli były zgorzkniały policjant, który ma całkowicie wyrąbane na swoje życie. Pierwszy odcinek zaczyna się od sceny jak wyobraża sobie samobójstwo i jest to scena przesycona smoliście czarnym humorem. Ale nie potrafi sam się zabić i zostaje płatnym mordercą dzięki czemu może kusić los. W czasie wykonywania jednego ze zleceń spotyka skrzydlatego jednorożca Happy.  Jednorożec skontaktował się z Saxem, bo  on może uratować Hailey, którą porwał obrzydliwy typ w przebraniu świętego Mikołaja. Happy jest wyimaginowanym przyjacielem Hailey, która poprosiła go o sprowadzenie pomocy. Więc niby typowy buddy movie tylko z bardzo niedobranymi partnerami. Happy świetnie dubbingowany przez Pattona Oswalta wygląda jak postać żywcem wzięta z filmów dla dzieci, choćby Disneya. A Sax to facet wpadający ciągle w kłopoty i przy którym krew się leje litrami. Więc to już pokazuje jaka to absurdalna i specyficzna jest rozrywka przy której nie raz pomyślicie co twórcy ćpali.

Bawiłem się świetnie co jest zasługą ciekawej historii oraz kapitalnego duetu czyli wymienionego już Oswalta oraz fenomenalnego Christophera Meloni w roli Saxa. Powtórzę jeszcze raz – Meloni jest DOSKONAŁY. Już dla tego duetu warto zobaczyć jeśli nie macie nic przeciwko porąbanym produkcjom. Ale też nie jest tylko komediowo, absurdalnie i mocno krwawo, bo czasami też niepokojąco. Polecam, ale zaznaczam, że to nie jest serial dla każdego. Nie zdziwię się jak od tej dzikiej rozrywki wielu się odbije, ale ja czekam na 2 sezon. Ocena: 5/6.

source

 

 

Seriale#21

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.