Seriale#22

Emmy Rossum Hollywood Lovely Actress New Hot Hd Wallpapers

Shameless (seria 8)

Kolejny dobry sezon. Zgodzę się z opiniami, że w drugiej połowie sezon zaczął trochę dreptać w miejscu. Poza Lipem, który się rozwija, to większość bohaterów stanęła w miejscu. Co najlepiej widać na przykładzie wątku Franka w którego jak zawsze świetnie wcielił się Macy i miał sporo nowego materiału do grania, gdyż ojciec rodziny postanowił zostać świętym, ale nagle bez żadnego wyjaśnienia i jak za pstryknięciem palców Frank w dwóch ostatnich odcinkach wraca do bycia dawnym Frankiem. Inny przykład to Fiona. Wydawało się że dziewczyna dojrzała, ale okazało się, że nawet jak opuści rodzinny dom to i tak pozostanie Gallagherem, tylko że mi to nie przeszkadza na co wielu narzeka.

1200x630bb

Rozumiem jak co niektórzy narzekają na to stanie serialu w miejscu od kilku lat co spowodowane jest tym, że stacja z roku na rok przedłuża serial i twórcy ciągle przedłużają serial w ostatniej chwili. Było to najlepiej widoczne w finale poprzedniej serii, który mógł być finałem serialu. Ale po nakręceniu 7 sezonu okazało się że Showtime zamówił kolejną serię, a tym razem dostaliśmy finał wyglądający jak jeden z odcinków ze środka sezonu, a nie epizod podsumowujący wszystkie wątki 8 serii.

Ale pomimo tego uważam 8 serię za dobry sezon, bo wszystkie odcinki trzymają mniej lub bardziej dobry poziom poniżej którego serial raczej nie spada. Pierwsze sześć, siedem odcinków jest bardzo dobre, a druga połowa dobra. Nie mogę się doczekać na kolejne szaleństwa w rodzinie Gallagherów oraz Kevina i V (już bez Svetlany, pewnie dlatego tak szybko zakończyli jej wątek ślubem). Ocena: 4.5/6.

The Good Place (seria 2)

image

Bardzo dobra komedia, której twórcy inspirowali się serialami Lindelofa czyli Lost i Pozostawieni co widać było już w 1 serii, ale w 2 serii jeszcze bardziej jest to widoczne, że stosują podobne rozwiązania co Lindelof lubił dawać w swoich serialach. A nawet nie tyle inspirowali co twórca GP z tego co słyszałem poprosił Lindelofa o pomoc w tym jak ma wyglądać fabuła. Dobra zabawa, ale też serial, który porusza ważne tematy. W GP jest sporo zaskakujących rozwiązań fabularnych, których pewnie nikt po komediowym serialu by nie spodziewał. Może czasami za dużo się dzieje i za szybko pędzi fabuła do przodu, ale to jest jedyna wada Dobrego Miejsca.

Jest to serial, który najlepiej oglądać uważnie, bo można pogubić się w ilości twistów jakie serwują scenarzyści w ciągu jednego 20minutowego odcinka. Świetny scenariusz i dobra gra aktorów na czele z Dansonem i Bell. Chociaż moją ulubienicą jest Janet.  Dobre Miejsce to jedna z oryginalniejszych i mądrzejszych komedii jakie widziałem w ostatnim czasie.  Jest to też taki komediowy serial o którym lepiej przed seansem nie czytać nic , bo można się natknąć na poważne spoilery, które mogą popsuć seans. Ocena: 5/6.

Vikings (seria 5A)

S05E03 Homeland.mkv_snapshot_43.14

Zdecydowana poprawa w stosunku do całej poprzedniej serii czwartej  gdzie przez 18 z dwudziestu odcinków nic się nie działo tylko nuda i zapychacze. A w pierwszej dziesiątce 5 serii cały czas jest akcja, bitwy i spiski. Co do bohaterów to przyznam, że młode pokolenie się wyrobiło, a nawet Ivar Bez Kości nabrał charakteru. Chociaż i tak wolę pozostałych synów Ragnara.  Dobrze też, że większą rolę ma wojowniczy biskup czyli Jonathan Rhys Meyers i mam nadzieję, że pojawi się jeszcze w Wikingach.

Jonathan-Rhys-Meyers-in-Vikings-Season-5

Co do (pół)finału to jest dość kontrowersyjny. Hirstowi zamarzyło się nakręcenie eksperymentalnego odcinka i ja nie mam nic przeciwko eksperymentom, ale nie zdziwię się jeśli wielu narzekało na odcinek. Wikingowie to serial rozrywkowy gdzie liczy się rąbanka, bitwy i krew, a (pół)finał zapowiadany był w całości jako bitwa, i nie zdziwię się jeśli wywołał skrajne emocje. Czułem się w czasie (pół)finału jakbym oglądał Wikingów nakręconych przez Malicka czyli ambitnie i z dużą dawką psychologii i filozofii. Mnie akurat takie podejście się podoba, choć rozumiem krytykę.   Całościowo to o wiele lepsza seria co mnie miło zaskoczyło, bo sądziłem że przy kolejnych 20 odcinkach znowu nic nie będzie się działo, tak jak było w serii czwartej. Ocena: 4.5/6.

Watch-Vikings-Season-5-Outside-the-US

 

Seriale#22

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.