Seriale#24

hard-sun-from-euston-films-hires-cropped

Hard Sun (BBC, seria 1)

Serial kryminalny twórcy Luthera o parze policjantów granych przez Agyness Deyn i Jima Sturgessa, którzy w czasie prowadzenia jednej ze spraw dowiadują się, że za 5 lat nastąpi globalna katastrofa. Świetny pomysł, bo jak skupić się na osobistym życiu oraz codziennych obowiązkach skoro niedługo i tak świata jaki znamy nie będzie. Oczywiście pojawiać się zaczyna coraz więcej psycholi po tym jak informacja wychodzi na jaw.

Serial zaskoczył mnie szybkim tempem akcji co w przypadku angielskich seriali nie jest normą, a tutaj w każdym epizodzie mamy co chwilę zwrot akcji. Więc o nudzie nie ma co mówić, ale też lepiej nie nastawiać się na ambitną produkcję BBC  tylko po prostu solidną rozrywkę i nic więcej. Ocena: 4/6.

McMafia (BBC/AMC, seria 1)

Produkcja BBC i AMC o biznesmenie rosyjskiego pochodzenia Alexie Godmanie, który nie wiele ma wspólnego z krajem swojej rodziny. Prowadzi legalny biznes i bardziej czuje się Brytyjczykiem niż Rosjaninem, a o mafii słyszy na spotkaniach z rodziną. Ale jest tak do czasu bo przeszłość rodziny dopada go z nieoczekiwanej strony.

W jednym odcinku fabuła przeskakuje od lokacji do lokacji, a jesteśmy na Kajmanach, w Rosji, Czechach, Anglii, Bombaju, Katarze i to nie jest cała lista. Więc widać, że na serial kasy poszło dużo przez co porównuje się tą produkcję z serialem “Nocny Recepcjonista”. Ale zamiast szpiegów i Toma Hiddlestona mamy gangsterów i Jamesa Nortona świetnie radzącego sobie w głównej roli.  Bohater grany przez Nortona przypominał mi trochę Michaela Corleone z “Ojca Chrzestnego” oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji. Ale mimo świetnej roboty technicznej i  dobrej gry aktorów oraz ogólnie dobrego poziomu  to nie podobała mi się “McMafia” aż tak jak “Nocny Recepcjonista”, ale seansu nie żałuję, bo to typowa dla współczesnej telewizji porządnie zrealizowana wysokobudżetowa produkcja. Ocena: 4/6.

McMafia_alex-godman_james-norton_102_800x600

Okkupert (seria 2, TV 2)

Po dwóch latach powróciła norweska produkcja oparta na pomyśle Joe Nesbo o okupacji Norwegii przez Rosję. I trzeba powiedzieć, że podobnie jak w 1 serii “Okupowani” wciąż trzymają wysoki poziom. Oprócz bohaterów znanych z 1 serii pojawia się kilka nowych, równie ciekawych jak np. pani premier. Cały czas się coś dzieje, ale nie tylko w Norwegii, tylko też sporo wydarzeń toczy się poza granicami kraju. Jest też dość istotny wątek związany z Polską. “Okkupert” to znakomita produkcja z gatunku political fiction zasługująca na 5/6. Liczę na to, że powstanie 3 sezon i nie trzeba będzie na kolejny sezon zbyt długo czekać.

ZOR_1377947_S_00_XX_big

The Wrong Mans (seria 1 i 2, BBC)

Sam Pinkett jest pracownikiem niższego szczebla w urzędzie okręgu Berkshire. Pewnego dnia w drodze do pracy jest świadkiem wypadku samochodowego. Ofiara zostaje zabrana na pogotowie, a Pinkett niespodziewanie znajduje na ulicy dzwoniącą komórkę i postanawia ją odebrać. Okazuje się, że właściciel telefonu miał dostarczyć okup za żonę. Nie stawił się jednak w umówionym miejscu w wyznaczonym terminie. Za namową kolegi z pracy Sam postanawia pomóc przetrzymywanej przez porywaczy kobiecie. Dobra rozrywka w angielskim stylu z Jamesem Cordenem i Matthew Bayntonem w rolach głównych, która zaskoczyła mnie tym jak wiele jest tutaj niespodziewanych zwrotów akcji, bo spodziewałem się parodii kina akcji/szpiegowskiego, a to bardziej kino sensacyjne wymieszane z komedią, a nie parodia w stylu filmów takich jak Naga broń, Hot Shots. Ocena: 4.5/6.

landscape_wrongmans

Seriale#24

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.