Seriale#35

830x532_serie-the-affair-connait-retour-grace-saison-4

The Affair (seria 4, Showtime)

Sezon czwarty dramatu obyczajowego Showtime to zaskakująco dobra rzecz, może nawet najlepsza obok 1 serii. Wielu widzom podoba się druga połowa tej serii, ale dla mnie cała seria czyli od 1 odcinka jest na dobrym poziomie. Mam na myśli wątki wszystkie czyli Noaha,  Cole’a, Helen i Alison.

Ale może przejdę już do wątku, który  wszystkich zaskoczył, a jednocześnie zadowolony jestem z tego jak scenarzyści poprowadzili ten element fabuły od początku do samego końca. Więc od tego momentu będą spoilery, bo bez spoilerów nie da się pisać o 4 serii.

01affiar-recap-articleLarge

Głównym wątkiem 4 serii jest zaginięcie Alison, której szukają Noah i Cole.  Pod koniec sezonu dowiadujemy się razem z bohaterami, że nie zaginęła co zginęła. I trzeba powiedzieć że bardzo ładnie rozegrali ten wątek twórcy Romansu.  Trudno powiedzieć dlaczego zdecydowali się na zabicie ulubionej postaci chyba wszystkich widzów serialu.  Czytałem, że Wilson odeszła bo nie chcieli jej kasy podnieć, by zarabiała tyle  samo co West, ale też spotkałem się z wypowiedzią aktorki, że nie narzekała nigdy na to jak ekipa  ją traktowała.

Jedyne co jest pewne to tyle, że przed rozpoczęciem zdjęć do sezonu ekipa wiedziała, że Ruth Wilson chce odejść. No i tak rozpisali dobrze na cały sezon pozbycie się jednej z dwóch głównych postaci serialu jakby to było zaplanowane od początku serialu, choć tak nie było. Na dodatek wątek jest tak rozegrany, że nie wiadomo co się stało, czy to było morderstwo czy samobójstwo, bo pierwszy raz w The Affair pokazano w jednym odcinku dwie wersje wydarzeń co jest tradycją serialu, ale z punktu widzenia tej samej osoby czyli w tym przypadku Alison.

affair

W jednej wersji mamy romantyczną wizje pogodzenia się Alison z jej nowym chłopakiem, a później ta wersja przechodzi w koszmar gdy jej chłopak pokazany jest jako morderca. Jest wiele rzeczy co przemawia za morderstwem w tym odcinku, a inne za samobójstwem. Jestem ciekaw w jaką stronę pociągną ten wątek w finałowej serii, bo raczej jest pewne, że na tym skupi się finałowa seria.

A  co do całego sezonu to należą się pochwały dla wszystkich aktorów na czele z Ruth Wilson i Dominicem Westem, którzy jak zawsze pokazują się z jak najlepszej strony jeśli chodzi o poziom gry. Co do Noaha to niesamowite, ale gość jakiś taki sympatyczniejszy się zrobił w tej serii, a to zawsze był dupek. Drugi plan też świetnie się spisuje jak choćby aktor w roli męża Helen.

Muszę też pochwalić Jacksona czyli Cole’a o którym wydaje mi się, że za mało się mówi w przypadku aktorstwa tego serialu. Liczę na nominacje za rok, w tym też dla Joshuy Jacksona, bo zasługuje. Podsumowując nie mogę się doczekać 5 sezonu i jak historia zostanie zakończona, a za 4 sezon należy się mocne 5/6.

lzf5wdv1yekl55ydhxlm

Trial & Error – Lady, Killer (seria 2, NBC)

Parodia seriali z gatunku true crime. W 1 serii dostaliśmy historię pełną absurdalnych twistów oskarżonego o morderstwo żony profesora Larry’ego Hendersona zagranego przez Johna Lithgowa. 1 sezon parodiował znakomity serial true crime, który jakiś czas temu miałem okazję obejrzeć na Netflixie  czyli “The Staircase”. Sezon 1 tej parodii to była fajna rozrywka zasługująca na mocne 4/6, ale drugi sezon jest jeszcze lepszy.

W drugim sezonie główną bohaterką jest Lavinia Peck – Foster oskarżona o morderstwo męża. Lavinia jest gwiazdą miasteczka i ulubienicą wszystkich mieszkańców oraz ekscentryczka jakich mało, większa jak wszystkie oryginały co w East Peck mieszkają. A skoro ulubienica wszystkich to każdy mieszkaniec uważa,  że jest niewinna na czele z sędzią i ławą przysięgłych.

maxresdefault

W rolę Lavinii doskonale wcieliła się Kristin Chenoweth, która idealnie łączy ekscentryzm, groteskę i humor w jednym. Lepszej aktorki jak tej broadwayowskiej gwiazdy nie mogli wybrać do głównej roli.  Twórcy  zdają sobie sprawę kto jest gwiazdą, ale też nie boją się żartować nie tylko z jej śpiewania (moim zdaniem za mało było takich scen), ale też obiektem żartów jest jej wzrost, a do najwyższych aktorek  nie należy.

Wracają też bohaterowie znani z 1 serii i wszyscy się spisują pierwszorzędnie w tej produkcji, którą w latach 80 i 90 mogliby nakręcić ZAZ znani z np. Nagiej Broni, Hot Shots. Totalnie pojechany w swej absurdalności serial i jedna z fajniejszych komedii ostatnich lat. Mam nadzieję że powstanie 3 sezon, a za drugi postawię 4.5/6.

19-trial-and-error.w1200.h630

Seriale#35

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.