Preacher – seria 3

preacher-season-3-jesse-cooper-press-1200-1

Sprawdziłem jak oceniłem poprzednie serie, bo nie wiedziałem jak ocenić 3 sezon, który ma takie same zalety i wady jak w poprzednich latach. A wad jest tak dużo, że zawsze przed kolejnym sezonem zastanawiam się czy nie porzucić Preachera. Jestem zaskoczony, bo oceniłem drugi sezon jako dobry, a byłem pewien, że dałem tyle co za 1 sezon czyli 4/6, więc porządna produkcja. Tak mi się zlały dwa sezony w jedno, że prezentują ten sam poziom i taka właśnie powinna być ocena 2 serii jak 1 serii czyli porządna produkcja.

Mam wiele problemów z tym serialem. Przede wszystkim ja w ogóle nie kupuję Dominica Coopera w głównej roli, którego lubię w innych rolach, ale tutaj jest nijaki. Wolę jego drużynę czyli Cassidiego (Joseph Gilgun) i Tulip (Ruth Negga), a przede wszystkim uwielbiam drugi plan czyli Świętego od Morderców, gębodupe oraz Hitlera i Herr Starra w którego wciela się fenomenalny Pip Torrens. No i tak szczerze to ja bardziej dla nich oglądam serial a nie dla Jessiego.

a10.43547.4

W 3 sezonie ekipa trafia do Angelville gdzie mieszka babcia Jessiego, ale w wyniku różnych wydarzeń drużyna się dzieli i mamy kilka wątków. Dochodzą kolejne nowe postacie, które są ciekawe, zabawne i obrzydliwe jak np. Wszechojciec. Większą rolę w tej serii odgrywa Bóg i pojawia się też sam Diabeł z którym związane są jedne z najlepszych momentów serialu, ale niestety długo na nie trzeba czekać.

Przez sporą część sezonu wieje nudą, zwłaszcza w wątku z babcią Jessiego, choć fajne są fragmenty, ale to wina pewnie tego co już pisałem, że Jessie jest nijaki nawet wtedy gdy Kaznodzieja ma w sobie genesis (nie chodzi o zespół muzyczny). Zdecydowanie lepiej bawiłem się na przygodach Tulip z ekipą Herr Starra i przygodach wampira, który poznał sektę rodem z Wywiadu z Wampirem niż na wątku Custera.

images

Więc podobnie jak w poprzednich latach Preacher to mieszanka fajnych wątków i nudnych fragmentów, ale przez te fajne i porąbane wątki jakie się pojawiają oglądać będę dalej, bo jestem ciekaw co jeszcze tak szalonego lub chorego twórcy wymyślą. Przeboleję nudę tak jak w poprzednich seriach przetrwałem i warto było choćby dla sceny pojedynku aniołów w pokoju hotelowym. W 3 serii też jest kilka świetnych komediowych i porytych elementów, zwłaszcza w wykonaniu Herr Starra i jego ekipy, ale też Hitler i Eugene dają radę. Święty od Morderców też jest kapitalny, ale cały czas odnoszę wrażenie, że jest go za mało i trochę jednak marnują potencjał tej postaci.

 Jest wiele świetnych sekwencji jak choćby walka Wszechojca z Kaznodzieją i Herr Starra z Jessim czy próba ucieczki z busu jadącego autostradą prosto do piekła i dlatego pomimo tylu wad jakie ma serial to nie żałuję, że oglądam. Ale też co sezon jestem zaskoczony, że od premiery 3 lata temu Kościół Katolicki i chrześcijanie z USA nie protestują, bo jadą w tym serialu totalnie po bandzie. Czasami przeginają za bardzo nawet jak dla mnie, a przyznam, że nie mam nic przeciwko jechaniu po bandzie (uwielbiam Żywot Briana Monty Pythona).

Chociaż w 3 serii chyba aż takich przegięć jak w wątku z Jezusem w poprzedniej serii nie było. Widocznie tak mało widzów serial ogląda, że nikt z chrześcijan w USA się nie oburza. Podsumowując 3 sezon to typowy poziom Preachera czyli fajne elementy mieszają się z nudnymi momentami, ale druga połowa, zwłaszcza trzy ostatnie odcinki na tyle są dobre, że zachęcają do oglądania kolejnej serii. Jest to porządna produkcja na takim samym poziomie jak wcześniejsze sezony i dlatego ocenię tak sam czyli na 4/6.

Satan_Preacher_TV_Series_0001

 

Preacher – seria 3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.